zveme vás2024-05-17-horecke-struny.jpg
info

Skupina HEŘMÁNEK 1983 vznikla 30. 1. 2013. Názvem nová, ale jinak již 30 let hrajeme pro radost sobě a našim posluchačům ve skupině Heřmánek.

blíží se
Dolany v Dolanech

kde: Dolany, Na hřišti

kdy: 22.06.2024 14:00

za: 31 dní

hermanek1983.cz »

Setkání Olomouc Heřmánek1983 Owensboro 2016

Setkání Heřmánek1983 Dolany se zástupci města Owensboro

Setkání hudební skupiny Heřmánek1983 Dolany se statutárními zástupci města Owensboro.

Město Olomouc udržuje a rozvíjí spolupráci s americkým městem Owensboro v Kentucky, a to již od roku 1993. Stejnou dobu trvá i vzájemná spolupráce Heřmánku s představiteli amerického města. Ta po krátkém čase přerostla v trvalé přátelství.

Pro připomenutí - tehdejší hudební skupina Heřmánek byla oslovena zástupci Olomouce, aby na společenském večeru obou měst předvedla, jak se interpretuje bluegrass u nás. Na vysvětlení. Owensboro totiž žije hlavně bluegrassem. Je zde muzeum bluegrassu ( International Bluegrass Music Museum) a každoročně se zde pořádá bluegrassový festival ROMP (River of Music Party). Od té doby jsme již dvakrát byli hosty v tomto městě a prezentovali zde nejen náš (vlastně jejich) hudební žánr, ale i naši vesnici. Při oficiálních návštěvách delegace Owensbora v Olomouci si naši přátelé ve svém programu vyhradili vždy čas na setkání s námi a posezení u muziky. Seznámili jsme je se zástupci naší vesnice a ukázali jim místa, kde žijeme a kde je nám dobře. Po celou dobu sledovali proměnu k lepšímu, a to nejen Olomouce ale i naší obce. Líbí se jim v Dolanech, ale poznali i Vésku a Pohořany. Díky sociálním sítím udržujeme stále kontakt s našimi „starými“ známými Pam S. Wilson, Larry Mayfieldem a Billem Westem. Program letošní návštěvy byl zaměřený na oblast školství, vzdělávání, kultury a sociální sféry. V budoucnu by se měla spolupráce rozšířit i do oblasti sportu.

V průběhu let došlo ke změně jak v naší kapele /rozdělení na dvě skupiny/, tak i v obsazení představitelů partnerského města Owensbora. Čas přinesl i obměnu pracovníků Magistrátu města Olomouce. Noví zástupci pokračují v dlouholeté tradici. Vedoucí zahraničního oddělení Magistrátu Mgr. Podlipská nám tlumočila přání americké delegace setkat se s naší kapelou Heřmánek1983 Dolany. Neváhali jsme ani chvilku a sešli jsme se 14. 11. 2016 v Olomouci. Za město Owensboro to byla asistentka starosty Leslie Neeley, ta byla u nás poprvé, a její kolegyně Beck Glenn a Carrie Backham. Z olomouckého Magistrátu Mgr. Podlipská. Přestože jazyková bariéra byla citelná, naše milá tlumočnice bravurně zvládala nástrahy naší nedokonalé hanáčtiny. I přes to, že jsme se v tomto obsazení setkali poprvé, byl večer velmi srdečný a našel se čas i na malou ukázku našeho starého i nového repertoáru.

Přátelská atmosféra nás dovedla ke konstatování, že si na sebe vyhraníme čas i v budoucnu.

Těší nás, že na setkání reagovali i Larry a Pam slovy, která hovoří za vše:

Love it! "Make new friends and keep the old!" A song we sang as children still has great meaning and came to mind with this photo. Thank you Olomouc friends for keeping the Sister City "SPIRIT" alive! GREAT MEMORIES!

This is wonderful, the traditions continue! Much love and best wishes to all!


Váš Heřmánek1983 z Dolan

Owensboro_2016.jpg

hermanek1983.cz

»

Setkání Olomouc Heřmánek1983 Owensboro 2016

© 2009 hermanek1983.cz | mapa webu | Partneři | kód & grafika: RSL webstudio | nahoru

Odkazy: www.lifr.cz