zveme vás2024-05-17-horecke-struny.jpg
info

Skupina HEŘMÁNEK 1983 vznikla 30. 1. 2013. Názvem nová, ale jinak již 30 let hrajeme pro radost sobě a našim posluchačům ve skupině Heřmánek.

blíží se
Dolany v Dolanech

kde: Dolany, Na hřišti

kdy: 22.06.2024 14:00

za: 31 dní

hermanek1983.cz »

OWENSBORO ROMP 2006

OWENSBORO ROMP 2006

Ve dnech 20. až 25. června jsme se zúčastnili mezinárodního hudebního festivalu bluegrassových kapel ROMP (River of Music Party) v americkém městě Owensboro ve státě Kentucky.

Poprvé jsme zde hráli před deseti lety, a to na vedlejších scénách. Letos naše vystoupení pořadatelé zařadili na hlavní scénu v Yellow Creek Parku, kde jsme spolu se švýcarskými The Krüger Brothers jako jediní zastupovali starý kontinent. Kromě tradičních bluegrassových skladeb jsme hráli i skladby z našeho česky zpívaného repertoáru. Při našem vystoupení došlo k zajímavé události. Píseň Vlak půlnoční si s námi, v našem rodném jazyce, přišel zazpívat i jeden z organizátorů festivalu a náš přítel Reid Haire, který mimo jiné v minulém roce navštívil country bál ve Vésce a i tam si s námi zazpíval, ale ve své rodné řeči.

Večer jsme si poslechli na koncertu legend v hotelu Executive Inn takové veličiny bluegrassové muziky jako jsou The Dillards, Bobby Osborne a v sobotu večer v Yellow Creek Parku nám zahrál a zazpíval skvělý hráč na kytaru a zpěvák Doc Watson, který, i když je od narození slepý, umí zahrát neuvěřitelné věci.

Po celou dobu festivalu se o nás naši přátelé vzorně starali a každé naše přání bylo předem splněno. Navštívili jsme rodný dům a místo posledního odpočinku Billa Monroa, zakladatele bluegrassu. Prohlédli si bluegrassové muzeum International Bluegrass Muzeum, kde mimo jiné visí i náš zarámovaný plakát, který jsme věnovali našim přátelům při naší první návštěvě v roce 1996.

Larry Mayfield nás s hrdostí provedl svou bankou, ve které znělo ve všech prostorách naše CD Vzpomínka na Ameriku. To ovšem nebylo vše. Venku, před bankou, na obrovském světelném displey svítil nápis: „ Vítáme Heřmánek, bluegrassovou kapelu z České republiky.“

Celou dobu jsme byli ubytováni u manželů Mrs.Edie a Dr. Terry Tylerových, tak jako před deseti lety, a my jsme se u nich cítili jako doma, a to bez nadsázky. Manželé Tylerovi nás požádali o kulturní zpestření zásnub jejich synovce. Zahráli jsme si v krásném prostředí areálu největšího kulturního střediska v River parku, na nábřeží řeky Ohio, která tvoří část hranice mezi státy Kentucky a Indianou. Nádhernou dominantu, symbol města, tvoří starý most, který, jak nám řekla Edie Tylerová, stavěl a z větší části sponzoroval její dědeček.

Loučili jsme se s tím, že se s nimi opět brzy uvidíme, protože k nám někteří z nich jezdí každý rok.

 


hermanek1983.cz

»

OWENSBORO ROMP 2006

© 2009 hermanek1983.cz | mapa webu | Partneři | kód & grafika: RSL webstudio | nahoru

Odkazy: www.lifr.cz